A karácsony a keresztény világ egyik legjelentősebb ünnepe. Ebben a két napban, azaz december 24-én és 25-én Jézus Krisztus születését ünnepeljük. Ezeket a napokat hosszú négy hetes előkészületek előzik meg, ezt nevezzük adventnek. A néphagyományban mind a szentestét, mind pedig a karácsonyt számos szokás, illetve hiedelem övezte.
A karácsonyi néphagyomány szerint szentestén nem végeztek mezei munkát, hanem a ház körüli rendrakással és finom ételek készítésével hangolódtak az ünnepre. A római katolikus családok egész napos böjtöt tartottak, csak az esti harangszó után ültek asztalhoz. Karácsonyi népszokás volt szalmát vinni a szobába, emlékeztetőül, hogy Jézus is szalmán feküdt a jászolbölcsőben. A legismertebb és leggyakoribb karácsonyi szokások közé tartozott a betlehemezés.
Idén is megrendezésre került iskolánk hagyományos karácsonyi ünnepsége a felső templomban. Alsós és felsős tanulók karácsonyi versei, gyerek- és pedagógus énekkar, furulyadalok, jelelés, illetve betlehemes árnyjáték is szerepet kapott a színvonalas műsorban. Utóbbiban én is szerepeltem, az egyik pásztort alakítottam. Ezúton is szeretném megköszönni a szervezésben részt vevő tanáraimnak a felkészítést. Mindenkinek boldog karácsonyt kívánok!