A Magyar Kultúra Napját 1989 óta ünnepeljük január 22-én, annak emlékére, hogy Kölcsey Ferenc ezen a napon fejezte be a Himnuszt. Emellett a magyar kultúráról, irodalomról és művészetről emlékezünk meg.
Ez az ünnep a magyarok számára lehetőséget ad arra, hogy nagyobb figyelmet szentelhessünk a hagyományainknak, erősíthessük a nemzeti tudatunkat. A megemlékezés ötletét Fasang Árpád vetette fel, aki zongoraművész volt. Szavai szerint „ez a nap annak tudatosítására is alkalmas, hogy az ezeréves örökségből meríthetünk, és van mire büszkének lennünk, hiszen ez a nemzet sokat adott Európa, a világ kultúrájának. Ez az örökség tartást ad, ezzel gazdálkodni lehet, valamint segíthet a mai gondok megoldásában is”. Az ötlete 1985-ben jött, a Hazafias Népfront Országos Tanácsa 1988 decemberi ülésén tett felhívást, és 1989-ben ők szervezték az első évfordulós rendezvényeket. Azóta minden évben január 22-én megünneplik ezt a napot.
Az emléknapon a magyarság szerte a világban megemlékezik kulturális értékeinkről. Koncerteket, kiállításokat szerveznek, irodalmi esteket, színházi előadásokat tartanak. Iskolánkban a vírushelyzetre tekintettel rádión keresztül hallhattunk információkat az emléknapról, majd játékos feladatokat kaptunk, amik megoldásáért jutalom járt.
Az idén a járványnak köszönhetően különös módon kellett megünnepelnünk ezt a jeles napot, de így is meg tudtunk emlékezni méltó módon.
